Grand Way1882 UA – нескладний ніж, виконаний за мотивами легендарної «фінки».
Що таке «фінка»?
Вважають, що так звані «фінки» ведуть своє походження від традиційного фінського ножа puukko. Це давно і добре відомий вид ножа.
Насправді, ще коли Фінляндія була частиною Російської Імперії, популярність фінських ножів призвела в цій країні до того, що фактично будь-який ніж із прямим клинком та гострим вістрям – «щучкою» (clip point) почали називати в народі «фінкою». В результаті «фінка» радянська часто може значно відрізнятися від «фінки» справжньої (фінської).
Найбільш відомий на пострадянському просторі ніж цього типу – так звана «фінка НКВС». Цей легендарний (і дещо одіозний) бойовий ніж із характерним скосом обуха та S-подібною гардою став прообразом безлічі сучасних реплік та інтерпретацій.
Своєрідним спадкоємцем цієї конструкції є і Grand Way 1882UA .
Технічні характеристики та особливості конструкції ножа Grand Way 1882 UA
Клинок Grand Way 1882UA виготовляється з нержавіючої сталі 420. Ця сталь добре відома здатністю чудово творити опір корозії.
Форма клинка багато в чому повторює клинок історичного прообразу цього ножа – фінки НКВС. Довжина клинка 140 мм, форма – clip point (та сама «щучка»), спуски увігнуті, є доли.
Товщина клинка – 2.2 мм, що дозволяє Grand Way 1882 не бути холодною зброєю згідно із законом України, не дивлячись на наявність великої гарди. Вам не потрібно оформляти жодних документів або реєструвати вашу покупку. Придбати цей ніж так само просто, як і кухонний.
Якщо ж вам здасться, що клинок цього ножа дещо «тонкуватий», то ми вам нагадаємо, що, наприклад, товщина клинка радянського «Ножа розвідника» НР-40 – 2,6 мм. Це дуже близько до показників Grand Way 1882UA і, як бачимо, цього всім вистачало.
Рукоять ножа виконана з самого класичного матеріалу – деревини.
У комплект поставки ножа входять поясні піхви з плотної тканини, дуже схожої на кордуру.
Шкіряний чохол пропонується опціонально, дізнавайтеся про його наявність додатково.
Кому та для чого варто купити Grand Way 1882UA?
Якщо ви хочете купити сучасну репліку фінки НКВС за розумною ціною, то цей ніж точно для вас. Не забувайте ще й той вагомий плюс, що, на відміну від оригіналу, Grand Way 1882 не «холодний» в Україні!
Але, навіть, якщо вам не цікава історія, а потрібен просто добротний туристичний ніж, вам варто звернути свою увагу на Grand Way 1882UA. Він досить зручний і оснащений цілком функціональним клинком. Одна з серйозних «фішок» цього ножа – його гарда. Все ж таки, завдяки особливостям українського законодавства, елемент цей у сучасних вітчизняних ножах зустрінеш не так часто. Те, що гарда – елемент вкрай корисний, бо вона значно підвищує безпеку власника ножа, думаємо, довго пояснювати не потрібно.
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Grand Way |
| Вага з чохлом | |
| Вага | 190 г |
| Розмір леза | |
| Довжина леза | 140 мм |
| Користувальницькі характеристики | |
| Довжина колодки, мм | 120 |
| Додаткова інформація | Шкіряний чохол опціонально |
| Марка стали клинка | 420 |
| Матеріал руків'я | Метал, Дерево |
| Матеріал чохла/ніжний | Кордура |
| Загальна довжина | 260 мм |
| Покриття клинка | Mirror Polish |
| Твердість леза | 52-55 |
| Тип | Фіксований мечок |
| Паковання | кольорова картонна коробка |
| Чохол/ножини | Да |
| Ширина | 25 мм |
- Ціна: 820 ₴











