BENCHMADE OSBORNE 943 — брат ножа BENCHMADE OSBORNE 940. Хочеться віддати належне маркетологам компанії BENCHMADE. Мати такий величезний вибір моделей в асортименті компанії — це не банальне бажання зробити різного, а продумана позиція, спроба стати на місце споживача з його різними поглядами. В асортименті компанії є два шикарні «дорослі» ножі — 710-й і 810-й.
Хтось, закохавшись в один із цих ножів, захоче купити його «молодшого» брата як EDC-ножа, а комусь бачиться принципова різниця між робочим клинком 810-го й агресивною стрімкістю 710-ї моделі, і цей хтось захоче мати два різні клинка на «дорослому» та «молодшому» ножах. І тут, до ваших послуг, з'являються дві моделі 940-ї, що повторює геометрію 810-го Контего, і розглядаючися нами 943 з явно вгадованою стрімкістю 710-ї моделі. Отже, другий варіант ідеального EDC-ножа від Воррена Осборна — BENCHMADE OSBORNE 943.
Клинок, виготовлений у формі дроп-поюнт із прямими спусками від 2/3 ширини клинка та зведенням у 0.4-0.5 мм із кращої, на мою думку, для EDC-юза порошкової сталі — CPM-S30V. Клинок має фальшлезові на 2/3 довжини клинка, трохи не доходить до кінчика, щоб не до кінчика послаблювати, і без того, не призначене для важких навантажень вістря клинка. Довжина різальної крайки перевершує довжину РК багатьох EDC-ножів із порівнянними розмірами клинка.
На початку РК, для зручності виправлення та заточування ножа, зроблений невеликий чийл. Клинок витягується за допомогою двосторонніх шпеників. Ідеальний хід клинка забезпечують великі бронзові шайби на осьовому вузлі. Осьовий вузол виготовлений дуже грамотно. Осьовий гвинт зі шліцом вставляється в такий самий за формою отвір у лайнерах, запобігаючи в такий спосіб прокручуванню осьового гвинта.
Конструкція колодки закритого типу виготовлена з двох посилених сталевих лайнерів із накладками з авіаційного алюмінію 6061-T6 зі стійким анодованим покриттям і алюмінієвого спейсера синього кольору з неагресивною насічкою на всій його довжині. Крім насічок на спейсері, на колодці є насічки на лайнерах — на спинці колодки перед клинком і на підпальцевій виїмці.
Насічки виготовлені дуже цікаво — вони не виступають над алюмінієвими накладками та працюють тільки під час вдавлювання долоні або пальців у місце їх перебування. Завдяки цьому насічки абсолютно неагресивні, але й не дають якогось жорсткого зчеплення ручки з долонею. Надійний замок Axis Lock дуже м'який і, у сукупності із симетричною ручкою і переставною кліпсою (тільки tip-up), ідеальний для використання цього ножа як правшами, так і лівшами.
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Benchmade |
| Країна виробник | США |
| Колір | Чорний |
| Визначені користувачем характеристики | |
| Вага, г | 82 г |
| Довжина клинка, мм | 86 мм |
| Марка стали | CPM-S30V |
| Матеріал ручки | Анодований алюміній |
| Загальна довжина, мм | 200 мм |
| Твердість клинка, HRC | 58-60 |
| Тип замка | Axis Lock |
| Тип заточування | Plain |
| Тип клинка | Clip Point |
| Товщина клинка, мм | 2,9 мм |
| Паковання | Картонна коробка |
- Ціна: 11 176 ₴


