Real Steel T109 Flying Shark, ніж, який зроблений для людей, не схильних до мініатюрних моделей. Якщо вам потрібен складач, габарити якого дають змогу йому без жодних застережень, повноцінно справлятися з більшістю покладених на нього обов'язків, T109 — певний ваш вибір.
Що й сказати, Flying Shark (англ. «Кажан Акула») — рибка не найменша. Але й не надмірно велика. Загальна довжина ножа — 235 мм, довжина клинка — 103 мм, вага — 187 г.
І, найголовніше, водночас ніж не має громіздкий і неуклюжим. Навпаки, зроблений із великим смаком і почуттям заходів. Що, в принципі, не дивно, з огляду на те, що це — працює дизайнера Ostap Hel, який вже подарував світу кілька дуже показних моделей ножів.
До грамотного дизайну T109 дуже вдало додається і висока якість матеріалів. Та й добротність збирання впадає в око навіть за поверхневого огляду. Таке враження, що є ножем середнього сегмента, Flying Shark має якості, що зближують його з топовими моделями. Безсумнівно, це робить його досить привабливою й цікавою покупкою.
З погляду класифікації, Real Steel T109 Flying Shark — складаний тактик, фліпер із замком типу frame lock і запобіжником.
Плавник у цієї «акули» досить-таки чималий, з глибокою насічкою, у робочому положенні клинка він утворює надійний упор під пальці. Саме розкладання клинка відбувається легко та хвисько, що пояснюється як високою якістю складання ножа, так і наявністю підшипників в осьовому механізмі.
І без того один із найнадійніших замків — frame lock у цьому ножі доповнений запобіжним механізмом, що надійно блокує пружину та запобігає мимовільному складанню ножа. Клавіша-повзунок розміщена з правого боку колодки.
Сама колодка виготовлена з неіржавкої сталі 420. Неабияк товщини лайнери мають добре помітні вибірки на внутрішній поверхні, що робить колодку, з одного боку, досить товстою й захопленою, а з іншого — легкою. З ребер лайнерів зняті фаски, що не тільки прикрашає ручку, але й робить її ергономічнішою. Ну і своєрідною «вишивкою на торті» є карбонова вставка в лівому лайнері. Зроблена вона дуже доречно та якісно, весь дизайн ножа чудово виграє від наявності цієї, здавалося б, незначної деталі.
Ще одним цікавим елементом колодки є кліпса з G10, яка надійно фіксує ніж на кишені.
Клинок T109 має форму drop point і вирізняється цікавим, оригінальним гриндом, що для Hel'івських ножів від Real Steel вже швидше правило, ніж виняток. Спуски ножа прямі, високі, з невеликими акуратною підводами. Зведення — 0,5 мм. Водночас товщина по обуху — 3,5 мм. Насічка під великий палець має округлену форму та досить приємна на дотик.
Сталь клинка — Sandvik 14C28N добре відома міцна та невибаглива шведська неіржавка сталь. Та й заточування вона тримає загальновизнано добре. Цей матеріал — досить вдалий вибір для ножа, який постійно носитимуть або возитимуть із собою.
Покриття клинка — stonewash, однаково з покриттям ручки, що створює відчуття цілісності та завершеності дизайну ножа.
Загалом Real Steel вдалося в цій моделі домогтися того самого відчуття «береш у руки та відчуваєш — ВЕЩЬ!». Ніж має надійний та красивий вигляд, він таким, по суті, і є. Ну а його ціна — це всього лише одна з його багатьох переваг.
Характеристики
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Real Steel |
| Розмір леза | |
| Довжина леза | 105 мм |
| Товщина леза | 3 мм |
| Ширина леза | 31 мм |
| Користувальницькі характеристики | |
| Тип ножа | Складной |
| Тип паковання | подарункова коробка з вкладнем |
| Довжина колодки | 130 мм |
| Марка стали | 14С28 "Sandvik" |
| Маса, г | 190 |
| Матеріал ручки | 420 Steel, Карбон |
| Наявність кліпси | Да |
| Загальна довжина | 235 мм |
| Поверхня леза | Stonewash |
| Твердість сталі, HRC | 58-60 |
| Тип замка | Frame Lock |
Інформація для замовлення
- Ціна: 2 839 ₴






