Справжня традиційна «фі́нка», веде свій родовід від національного фінського ножа пуукко, який добре відомий ще з XVII—XVIII століття. У Фінляндії ніж був обов’язковим атрибутом майже кожного селянина та мисливця. Коли ця країна стала частиною Російської Імперії, ці ножі почали масово проникати і на її величезні простори. Популярність якісних та зручних ножів із Фінляндії призвела до того, що «фінським» почали називати практично будь-який ніж із прямим клинком – «щучкою», незалежно від місця виготовлення.
Ну а повномасштабне зіткнення з фінськими піхотинцями, широко та дуже вміло використовуючими ножі, у 1940 році так вразило радянське керівництво, що на озброєння були прийняті свої варіанти фінського ножа.
Але ножі ті помітно відрізнялися від традиційних фінських пуукко. І це не дивно, бо їх прототипом насправді став фінський армійський ніж зразка 1919 року, розроблений художником Акселі Галлен-Каллелою. Хоч той ніж і багато взяв від північних ножових традицій,його дещо еклектичний дизайн важко сплутати з народними варіантами фінки. І саме цей армійський ніж та його нащадки та послідовники і стали для багатьох з нас тією самою фінкою, що ми знаємо.
Ніж 024 ACWP – саме такий нащадок, і саме такий черговий варіант тієї самої уславленої армійської фінки.
Клинок ножа виготовлений із сталі 440С. 440С – розроблена в США корозійностійка хромиста сталь, відома своєю високою зносостійкістю, міцністю та твердістю. Для виготовлення ножів ця сталь використовується з другої половини 60-х років. На сьогодні це дуже популярний та гідний ножовий матеріал. Сталь 440С – досить тверда сталь, ножі з неї відмінно ріжуть і довго не тупляться.
Головна перевага клинка типу clip point («щучка») – це висока проникаюча здатність при колючих ударах без втрати здатності добре різати.
Для забезпечення поперечної жорсткості клинок має доли, що грають роль ребер жорсткості (та гарно виглядають з точки зору дизайну).
Руків’я ножа виготовлене з палісандра, має овальний перетин, тому не повернеться у руці під час роботи. Значно підвищує безпеку використання ножа великий S-подібний (як у історичних прообразів – фінського М1919 та радянського НР 40) упор для руки (гарда).
Незважаючи на наявність гарди, наш ніж не є холодною зброєю, що підтверджується спеціальним сертифікатом.
У металевому наверші передбачено отвір під темляк. Темляк ще більше підвищує безпеку використання ножа.
Деревина, що використовується при виготовленні руків'я, пройшла попередню обробку і тому стійка до впливу вологи, гнилісних грибків і шкідників.
Поясні піхви, що поставляються з ножем, мають ремінець фіксації та виконані з високоякісної шкіри.
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Grand Way |
| Вага з чохлом | |
| Вага | 161 г |
| Розмір леза | |
| Довжина леза | 140 мм |
| Користувальницькі характеристики | |
| Довжина колодки, мм | 120 |
| Додаткова інформація | Шкіряний чохол опціонально |
| Кріплення | Немає |
| Марка стали клинка | 440 C |
| Матеріал руків'я | Метал, Дерево |
| Матеріал чохла/ніжний | Кордура |
| Загальна довжина | 260 мм |
| Покриття клинка | Mirror Polish |
| Твердість леза | 57-58 |
| Тип | Фіксований мечок |
| Паковання | кольорова картонна коробка |
| Чохол/ножини | Да |
| Ширина | 22 мм |
- Ціна: 840 ₴









