У ножовому світі higonokami — це живе викопане. Цей невеликий японський складаний ніж є одним із найстаріших, принтом не тільки виробом, але й товарним знаком. Його виробництво майже не змінилося з моменту його створення, до того ж воно залишається одним із найдешевших на цьому ринку. Наприкінці 19-го століття в Японії були введені жорсткі антисамурейські закони, які забороняли носінняpistiками будь-яких типів холодної зброї. Все, що схоже на меч або ніж, знімалося. Саме в цей час і з'явився перший ніж хігоноками. Ніж higonokami народився 1896 року в епоху Мейдзі в Японії. Історія свідчить, що людина на ім'я Tasaburo Shigematsu привез просту складаний ніж із провінції Кюсю й просить іншого коваля на ім'я Teji Marakami з Хірата в провінції Мікі налагодити виробництво цих виробів. Але на початку цей ніж не був таким унікальним. Історія свідчить, що саме Муракамі першого прийшла в голову ідея додати важіль до леза (який допомагає у відкритті ножа та сприяє його блокуванню у відкритому стані), що й надали клинку функціональності та неповторного вигляду, який досі зберігається у всіх без винятку виробах. Деякі джерела нагадують про другого коваля Shigeji Nagao. "Хиго Але Камі" на японському означає "1487н Higo". Higo — це стара назва провінції Кюсю, батьківщина Хігоноками, але "Higo але Kами" також було титулом провідного самурая, яким у ці часи був Matsudaira Каtamori. До речі, він став і останнім. 1899 року гільдою ножів у Мікі був виготовлений перший ніж і вже 1907 року назва "Higonokami" стала торговою маркою. А цеяло, що тільки члени цієї гільдії можуть виготовляти цей ніж. Тут і бере свій початок історія успіху Higonakami. Він дуже швидко став найпопулярнішим ножем серед величезного кола споживачів, серед школярів навіть організувалися конкурси на швидкісне заточування олівців цими ножами. Крім простоти конструкції, ніж мав ще низку видатних якостей, він був недорогим і легким, а маючи клинок із вуглецевої сталі, найчастіше з 3шарового пакета sanmai, прекрасно точився і мав винятково гарні різальні якості.
Характеристики
| Основні | |
|---|---|
| Виробник | Boker |
| Країна виробник | Китай |
| Матеріал рукоятки | Мідь |
| Користувальницькі характеристики | |
| Вага, г | 42 г |
| Довжина клинка, мм | 74 мм |
| Марка стали | 7Cr17MoV |
| Матеріал клинка | Сталь |
| Загальна довжина, мм | 165 мм |
| Тип замка | Slip Joint |
| Тип заточування | Plain |
| Тип клинка | Sheepsfoot |
| Товщина клинка, мм | 2,8 мм |
| Паковання | Коробка |
Інформація для замовлення
- Ціна: 1 421 ₴



